Modna aranżacja wnętrz. Jakie kolory będą popularne w 2021 roku?

W tym roku we wnętrzach przede wszystkim królowała ponadczasowa szarość oraz biel. Jakie kolory ścian i mebli będą popularne w 2021 roku? Sprawdź już teraz!

Wybór odpowiednich elementów aranżacji wnętrz ma bardzo znaczenie nie tylko dla ich funkcjonalności, ale też estetyki. Można postawić na ponadczasowe propozycje, ale można też zdecydować się na podążanie za modą. Dla tych, którzy lubią mieszkać w modnych wnętrzach, przygotowaliśmy krótką ściągawkę, z której można dowiedzieć się, jakie kolory będą najpopularniejsze w 2021 roku.

Ciepłe i przytłumione kolory wnętrz

Po długim okresie dominacji monochromatycznych barw we wnętrzach w przyszłym roku przyjdzie czas na powrót do kolorów ciepłych. Nie będą to jednak intensywne kolory jak żółty czy pomarańczowy, ale przytłumiony beż, lekki odcień brązu czy oliwki.

Takie ciepłe, stłumione odcienie wpisują się również w modne teraz aranżacje, między innymi w styl naturalny, boho, botaniczny czy też nadal popularny styl skandynawski w jego ciepłej odmianie. Wykończona takimi barwami aranżacja wnętrz na pewno będzie przyjemna w wypoczynku i przy tym prosta w aranżacji.

Niebieski i zielony

Kolejnym pomysłem na aranżację wnętrz na 2021 rok są nasycone akcenty kolorystyczne – niebieski i zielony to najgorętsze trendy, dlatego warto wziąć je pod uwagę przy urządzaniu wnętrz.

Nadal najbardziej popularne jest stosowanie kolorowych farb na pojedynczych ścianach – dzięki temu wnętrze może wyglądać naturalnie, ale jednocześnie przełamuje się wtedy jego monotonię.

Przybrudzony róż

Do wnętrz w stylu klasycznym, glamour, boho, ale nie tylko – w przyszłym roku w wielu aranżacjach na pewno zobaczymy przybrudzony róż. To kolor, który będzie pasował do salonu czy też do sypialni, aby nadać wnętrzu niebanalny, a przy tym ciepły wymiar.

Przybrudzony róż bardzo dobrze komponuje się również z kolorami takimi jak szary czy biały, dlatego można potraktować go jako dodatkowy akcent we wnętrzach. To powoduje, że ten zgaszony róż może sprawdzić się w różnych wariantach wystroju.

Wobec tego wśród tak wielu ciekawych propozycji każdy, kto planuje prace wykończeniowe lub remontowe będzie mógł znaleźć dla siebie coś interesującego, aby aranżacja wnętrz mogła prezentować się efektownie. Oczywiście, nadal można zdecydować się na popularne barwy, które nigdy nie wychodzą z mody – ponadczasowa biel czy lekka szarość to doskonały pomysł na wykończenie wielu przestrzeni w całym domu lub mieszkaniu.

Comments are closed.