Okapy kuchenne

Okap kuchenny – pochłaniacz czy wyciąg?

Okap to sprzęt niezastąpiony w kuchni, dlatego jeżeli wykańczasz właśnie to pomieszczenie, zastanów się dobrze nad optymalnym modelem, który będzie działał niezawodnie. W sklepach znajduje się teraz wiele ryżych typów okapów, dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, żeby z zakupu być całkowicie zadowolonym.

Przede wszystko okap powinien działać wydajnie w pochłanianiu nadmiaru wilgoci i usuwaniu zapachów z pomieszczenia, co jest jego głównym zadaniem. Dlatego można zdecydować się na zwykłe okapy ze standardowymi wyciągami – warto jednak pamiętać o tym, że wymagają więcej pracy przy podłączeniu ich do przewodu kominowego. Wprawdzie zapewniają lepszą wydajność działania, ale warunkiem jest dobra wentylacja pomieszczenia. Drugim wyborem są okapy pełniące funkcję pochłaniaczy, które działają w obiegu zamkniętym i przez to nie wymagają też specjalnych prac związanych z montażem. Takie okapy wyposażone są w filtry węglowe, które pochłaniają zanieczyszczenia i zapachy, wydmuchując świeże i czyste powietrze.

Osoby, które zastanawiają się, jak wybrać okap kuchenny, powinny również zwrócić uwagę na wydajność działania urządzenia. Im większa kuchnia, tym okap powinien być bardziej wydajny. Ważnym parametrem jest także głośność pracy, która powinna być jak najniższa.

Nowoczesne okapy – wydajność i wygoda

Czasy mało wydajnych i głośnych okapów kuchennych dawno odeszły w niepamięć. Teraz dzięki nowoczesnym technologiom w naszych kuchniach goszczą urządzenia wyróżniające się sprawną i niezawodną pracą nawet na najwyższych obrotach.

Postęp można zauważyć w szczególności w przypadku okapów kuchennych pracujących jako pochłaniacze w trybie zamkniętym. Nie wymagają one wtedy podłączenia do przewodów kominowych i wentylacyjnych, ponieważ pochłaniają powietrze z zapachami i zanieczyszczeniami, w tym cząsteczkami tłuszczu, przepuszczają je przez specjalny filtr węglowy, a następnie wydmuchują jako czyste.

Dzięki innowacyjnym technologiom tego rodzaju okapy kuchenne mogą również pochłaniać zarodniki grzybów, bakterie, wirusy i pyłki, dlatego powietrze dzięki nim jest świeże i bezpieczne dla zdrowia. Nowoczesne technologie wykorzystywane w okapach kuchennych pozwalają także na odświeżanie powietrza i nadawanie mu przyjemnego zapachu. Warto wspomnieć również o wygodnej obsłudze dzięki panelom dotykowym, czujnikom obecności, które automatycznie włączają światło, a nawet funkcji słuchania radia.

Dzisiejsze okapy kuchenne np. okapy podszafkowe czy wyspowe to w związku z tym niezawodne, energooszczędne urządzenia z różnymi funkcjami dla jeszcze wygodniejszej obsługi. Warto mieć taki sprzęt w swojej kuchni!

Comments are closed.