Przeprowadzka międzynarodowa. Jak wybrać dobrą firmę przeprowadzkową

Zdecydowanie najlepszym pomysłem na organizację przeprowadzki międzynarodowej jest skorzystanie z usług firm, które świadczą tego rodzaju usługi. Nie będziemy musieli wtedy zajmować się niczym we własnym zakresie, ponieważ będziemy mogli liczyć na pomoc fachowców. Jak jednak znaleźć dobrą firmę, z którą będziemy mogli się przeprowadzić?

 

Na rynku działa wiele firm trudniących się organizacją przeprowadzek międzynarodowych. Zanim jednak zdecydujemy się na jedną z nich, warto sprawdzić różne oferty. W końcu na pewno chcielibyśmy, aby przeprowadzka do innego kraju przebiegła przez zakłóceń. Uszkodzenia przekazanego mienia czy jego zagubienie, niedotrzymywanie terminów – to główne problemy związane z przeprowadzkami.

 

Warto więc wcześniej poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z różnymi propozycjami, aby potem mieć pewność, że przeprowadzka będzie dopięta na ostatni guzik.

 

Dobra firma przeprowadzkowa – czyli jaka?

Jak jednak znaleźć dobrą firmę przeprowadzkową? Czym powinniśmy się kierować przy jej poszukiwaniu? Gdy nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z usług firm tego rodzaju, pojawia się wiele takich pytań.

 

Oczywiście, najlepiej mieć polecenie od kogoś, kto już kiedyś skorzystał z usług danej firmy. Wtedy ryzyko jest mniejsze, ale musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nawet jeżeli ktoś z naszych znajomych był zadowolony, nie oznacza to, że także otrzymamy obsługę na takim samym poziomie.

 

Gdy nie mamy rekomendacji lub chcemy po prostu mieć pewność, że oferta będzie godna zaufania, warto przyjrzeć się bliżej danej firmie przeprowadzkowej i sprawdzić, co może nam zaoferować.

 

  1. Doświadczenie

Przede wszystkim sprawdźmy czas działania firmy – starsze, założone przed laty firmy przeprowadzkowe są najczęściej lepsze od tych, które dopiero rozpoczynają działalność. To głównie kwestia doświadczenia oraz samego utrzymania się na rynku – dobre firmy bronią się jakością obsługi i dzięki temu są w stanie działać przez lata.

 

  1. Zakres obsługi

Druga ważna kwestia to zakres usług świadczonych przez daną firmę przeprowadzkową. Gdy zależy nam na tym, aby nasza przeprowadzka międzynarodowa była w pełni udana, powinniśmy sprawdzić, na jaką obsługę możemy liczyć. Jeśli chcemy otrzymać kompleksową obsługę, sprawdźmy, czy dana firma może nam ją dać. Pamiętajmy o tym, że firma powinna posiadać ubezpieczenie.

 

  1. Pozytywne referencje

Kolejna ważna kwestia to referencje dla danej firmy przeprowadzkowej. Możemy najczęściej znaleźć je na jej stronie internetowej, dlatego możemy wtedy sprawdzić, co sądzą o niej klienci. Oczywiście, opinii możemy poszukiwać również przez internet. Pamiętajmy jednak o tym, że na różnych forach i na innych stronach możemy natknąć się na fałszywe opinie, które pisane są jako reklama. Najlepiej więc polegać na referencjach.

 

  1. Pierwsze wrażenie

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z danej oferty firmy przeprowadzkowej, zadzwońmy do niej i umówmy się na spotkanie. Wtedy będziemy mogli określić, czy jej obsługa będzie nam odpowiadała – pierwsze wrażenie jest tutaj bardzo ważne. Zwróćmy uwagę na to, czy pracownik firmy podchodzi profesjonalnie do zadania, czy dokładnie opisuje ofertę i odpowiada wyczerpująco na nasze pytania.

 

  1. Cena

Zasadniczo cena jest ważna, ponieważ chyba każdy z nas chciałby zapłacić jak najmniej za przeprowadzkę międzynarodową, to jednak musimy także pamiętać o tym, że nie powinna być ona głównym czynnikiem. Niska cena nie musi, ale może przekładać się na gorszą jakość obsługi, dlatego nie warto brać jej pod uwagę w pierwszej kolejności.

 

Do skorzystania ze swoich usług przeprowadzkowych zaprasza firma Jupiter, która działa w branży już od 1991 roku. Z jej pełną ofertą możemy zapoznać się na stronie internetowej: http://jupiter-przeprowadzki.pl/.

 

Comments are closed.