Aranżacja łazienek – jak urządzić małą łazienkę w bloku lub na poddaszu?

Niewielka łazienka często powoduje poważne problemy w jej zaaranżowaniu. Jak urządzić małe wnętrze zlokalizowane w bloku albo na poddaszu? Sprawdź te inspiracje, aby przygotować projekt, który będzie spełniać wszystkie Twoje wymagania!

Łazienka w bloku

W blokach łazienki najczęściej są bardzo małe i nie mają źródła naturalnego światła. Stąd też duże znaczenie ma ich właściwa aranżacja, aby nadać im nie tylko funkcjonalność, lecz też atrakcyjny wygląd.

W bloku można wykorzystać różne pomysły na wyposażenie wnętrza, między innymi może być to nowoczesna łazienka z drewnem w stylu skandynawskim albo loft albo też łazienka wyróżniająca się minimalistycznym szykiem.

Gdy przestrzeni jest niewiele, warto przede wszystkim pamiętać o jej optycznym powiększeniu i maksymalnym wykorzystaniu jej potencjału.

Pomysły na łazienkę w bloku:

  • Postaw na meble w ściany, podłogi i meble w jasnych kolorach.
  • Wybierz podwieszane meble lub meble na nóżkach, które optycznie powiększą pomieszczenie.
  • Zamiast wanny zdecyduje się na prysznic, na przykład na prysznic typu walk in lub o niskim brodziku.
  • Zdecyduj się na szafkę z umywalką nablatową, by uzyskać więcej miejsca do przechowywania.
  • Wybierz meble na wymiar, by zaoszczędzić przestrzeń.

Łazienki na poddaszu

Problemem jest też często urządzenie łazienki na poddaszu. Niezależnie od tego, czy ma ona styl glamour czy też skandynawski, warto pamiętać o tym, żeby właściwie ją urządzić, biorąc pod uwagę przebieg skosów.

Aby wykorzystać przestrzeń w pełni, można zdecydować się na meble na wymiar, które będą mogły uwzględnić wymiary pomieszczenia. Dzięki temu łazienka uzyskuje więcej miejsca do przechowywania.

Na poddaszu może zagościć także mała łazienka z wanna – najczęściej jest ona umieszczana wtedy pod skosem, dlatego duże znaczenie ma uwzględnienie jej wymiarów.

Jak przygotować projekt łazienki?

Jako że urządzenie łazienki w bloku lub na poddaszu może być problematyczne, duże znaczenie ma jej odpowiednie zaplanowanie. Właśnie dlatego warto zdecydować się na przygotowanie projektu łazienki. Można zrobić go we własnym zakresie albo też zlecić firmie, która ma w tym większe doświadczenie.

Samodzielne zaprojektowanie łazienki jest łatwiejsze wtedy, gdy wykorzysta się do tego celu dostępne online programy do projektowania wnętrz. Dzięki nim można przetestować różne warianty ustawienia sprzętów, a także zobaczyć kolory i materiały w wielu zestawieniach. Dzięki temu urządzenie łazienki, także o małym lub problematycznym metrażu, jest jeszcze łatwiejsze.

Comments are closed.