Aranżacja małej łazienki z prysznicem – pomysły na modny wystrój wnętrza

Mała łazienka z prysznicem to klasyczne połączenie. Jak ją zaaranżować, aby uzyskała nowoczesny wygląd? Podpowiadamy, jakie płytki ceramiczne i wyposażenie warto do niej dobrać!

Pomysł na łazienkę z prysznicem – jaki styl wybrać?

Gdy łazienka jest niewielka, wtedy duże znaczenie ma jej aranżacja. Wnętrze można urządzić na wiele sposobów, ale przed zdecydowaniem się na konkretny styl warto wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia.

Małe wnętrze trzeba przede wszystkim optycznie powiększyć, aby korzystanie z niego nie powodowało klaustrofobicznego wrażenia. Najlepszą opcją będzie wybór stylu nowoczesnego wykorzystującego jasne kolory, ponieważ to właśnie dzięki nim można sprawić, że przestrzeń będzie wyglądała na większą niż w rzeczywistości.

Jako wystrój łazienki z prysznicem o małym metrażu można zdecydować się na poniższe style:

  • Styl skandynawski,
  • Styl boho,
  • Styl glamour,
  • Styl minimalistyczny,
  • Styl loft.

Oczywiście, łazienka może być też urządzona w innych stylach, jednak warto pamiętać o tym, żeby aranżacja nie była nadmiernie przytłaczająca. Nie powinna zatem posiadać zbyt wielu elementów dekoracyjnych i kolorów – najlepiej więc postępować zgodnie z zasadą less is more, czyli mniej to więcej.

Kafelki do małej łazienki – jaki wzór będzie najlepszy?

Do małej łazienki warto wybrać płytki ceramiczne o prostych wzorach, które nie będą zbyt strojne i jednocześnie za ciemne.

Obecnie bardzo dobrym wyborem będą płytki o wzorach drewnopodobnych oraz imitujących kamień, na przykład elegancki marmur lub szary piaskowiec. Takie płytki można ułożyć na ścianach lub podłogach. Ciekawie wyglądają również wtedy, gdy zostaną ułożone na podłożu, natomiast na ścianach umieści się klasyczne płytki w kolorze bieli, na przykład w formie cegiełek.

Mała łazienka – jaki rodzaj prysznica wybrać?

Niewielka łazienka z prysznicem może wyglądać na optyczne powiększoną wtedy, gdy zagości w niej nowoczesny prysznic typu walk in przedzielony od reszty pomieszczenia ścianą z hartowanego szkła. Druga opcja to skorzystanie z prostych kabin prysznicowych bez brodzików lub z niskimi brodzikami.

Najlepiej unikać pryszniców z wysokimi brodzikami, w pełni zabudowanych, ponieważ powodują one, że wnętrze wygląda na jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości. Takie prysznice są też trudniejsze w używaniu przez dzieci oraz przez osoby starsze.

Łazienka w małym metrażu – jaka umywalka jest najlepsza?

Urządzając łazienkę z prysznicem, warto wziąć pod uwagę także nowoczesne umywalki nablatowe, które połączone są z szafkami łazienkowymi.

Dzięki wykorzystaniu takiej umywalki i szafki można zagospodarować wnętrze w sposób funkcjonalny, ponieważ przestrzeń pod umywalką może być użyta do przechowywania kosmetyków, środków czystości, ręczników.

Meble do małej łazienki – gotowe czy na wymiar?

Przy wyborze zabudowy meblowej do małej łazienki warto zapoznać się z gotowymi ofertami reducentów, lecz często najlepszym rozwiązaniem staje się zamówienie mebli na wymiar. Dzięki temu, że mogą być one wykonane w dowolnym wymiarze, można dopasować je do przestrzeni i nadać jej atrakcyjny wygląd.

Oczywiście, meble na wymiar będą w tym przypadku wymagały większej inwestycji. Koszty będą wyższe, jednak należy pamiętać, że dzięki nim można uzyskać bardzo atrakcyjny efekt wykończenia przestrzeni pod kątem estetyki, a także funkcjonalności. Poza wykończeniem szafki pod umywalką można też zamówić innego rodzaju zabudowę, na przykład na pralkę czy kocioł gazowy.

Obecnie wiele pomysłów na modne łazienki z prysznicem można znaleźć również online – warto zajrzeć na popularne blogi, serwisy i portale, gdzie czeka wiele ciekawych zdjęć, które mogą być inspiracją w aranżacji wnętrza.

Comments are closed.