Dobre i tanie drzwi zewnętrzne

Odwieczny dylemat związany z budową lub remontem domu lub mieszkania odnosi się oczywiście do kwestii oczywistej – do spraw finansowych. Każdy, kto kiedykolwiek podjął się tego trudu dobrze wie, że nieraz stawał przed wyborem – szybciej, taniej i mniej trwale / gorzej czy też dołożyć i poczekać, ale mieć zrobione tak, jak powinno być. Im więcej podjęto wyborów uwzględniających jedynie szybkość i mniejszą kosztowność, tym mniejsza późniejsza radość i komfort z mieszkania. Tak to już niestety jest, że dobre systemy przesuwne kosztują. Dlatego nie warto oszczędzać za wszelką cenę, czasami lepiej nawet spowolnić całą budowę i zebrać odpowiednie środki niż szybciej się wprowadzić, ale mieszkać mniej wygodnie, z ciągłym użeraniem się z irytującymi wadami.
Dobrym przykładem jest nadmierna oszczędność w sprawie drzwi i ganku. Przyjmijmy, że zakupiliśmy eleganckie drzwi zewnętrzne, piękny, głęboki odcień drewna w nietypowej i estetycznej fakturze bryły skrzydła. Wizytówka naszego domu prezentuje się pięknie i okazale. Do czasu jednak – brak zabezpieczenia przed opadami i wilgotnością, a więc po prostu brak zadaszenia, sprawił, że drewno zaczęło się wypaczać. Konieczna była wizyta u konserwatora, który drzwi porta oczyścił i przywrócił do stanu używalności, ale pewien drobny ślad tego zdarzenia na drzwiach pozostał.
Drzwi zewnętrzne natomiast coraz częściej są rozsuwane. Jest to dobre, oszczędzające miejsce rozwiązanie. Tym niemniej jakość takich drzwi jest kluczowa – w przeciwnym wypadku narażeni jesteśmy na ciągłe obsuwania się i klinowanie drzwi w prowadnicy.

Comments are closed.