Aranżacja wnętrz małych. Sprawdź, jak powiększyć je optycznie!

Niewielkie wnętrza, na przykład małe pokoje, kawalerki często sprawiają problemy w urządzeniu ich tak, aby nie wyglądały zbyt ciasno. Jednak dzięki odpowiednim trikom można sprawić, że nawet mała kuchnia czy sypialnia będę prezentowały się atrakcyjnie i przy tym będą funkcjonalne.

Optyczne powiększenie przestrzeni w domach, mieszkaniach jest bardzo popularnym sposobem aranżacji w małych wnętrzach. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom wykończeniowym oraz meblom można sprawić, że aranżacja wnętrz będzie wywoływała wrażenie większej niż jest w rzeczywistości.

Jak powiększyć optycznie małe pomieszczenia?

Aby uzyskać efekt optycznego powiększenia wnętrz, nie trzeba udawać się do biura projektowego. Taki rezultat można osiągnąć także samodzielnie, biorąc pod uwagę kilka prostych zasad w wystroju wnętrz.

Optycznie można powiększyć każdą przestrzeń – może być to salon, sypialnia, kuchnia. Także efekt ten można uzyskać w pomieszczeniach o różnych stylach aranżacji, na przykład klasycznym czy nowoczesnym. Jeżeli więc szykujesz się do wykończenia nowego mieszkania lub remontu domu, warto sprawdzić porady, do których stosują się również projektanci wnętrz.

Optyczne powiększenie wnętrza – najpopularniejsze triki:

  • wybierz kolor biały – biel odbija światło, dlatego wnętrza w białym kolorze wyglądają na większe niż są naprawdę, biały kolor może znaleźć się nie tylko na ścianach, ale również dobrym pomysłem będą białe meble
  • stosuj lustrzane nawierzchnie – lustra, ale również meble wykończone na wysoki połysk poprzez odbijanie światła także mogą powiększyć wnętrza optycznie
  • unikaj meblościanek – tradycyjne meblościanki nie wyglądają dobrze w małych pomieszczeniach, zamiast nich lepiej wybrać meble ażurowe, powieszone na ścianie
  • kup meble na nóżkach lub podwieszane – widoczna pod meblami podłoga powoduje, że nawet małe wnętrza prezentują się na większe
  • zrezygnuj z ciężkich zasłon i firanek – zamiast nich wybierz lekkie zasłony, które przepuszczają światło

Aranżacja małych wnętrz z biurem projektowym

Małe wnętrza mogą być trudne w urządzeniu, dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z usług biur projektowych, które mogą zapewnić wtedy kompleksową obsługę.

Gdy aranżacja wnętrz ma dotyczyć naprawdę kompaktowych przestrzeni, wtedy projektant może stworzyć takie plany, które będą uwzględniały indywidualny potencjał tego pomieszczenia. Przykładowo, projektant może przygotować projekt zabudowy meblowej w pokoju.

Comments are closed.