Aranżacja małej mała kuchnia w bloku – pomysły i inspiracje

Mała kuchnia może rodzić poważne problemy w jej aranżacji. Gdy stoisz przed takim wyzwaniem, sprawdź nasze pomysły i inspiracje, aby stworzyć wnętrze, które będzie stylowe i funkcjonalne!

Projektowanie małej kuchni w bloku nie musi być trudne

Kuchnie w bloku, zwłaszcza w starszym budownictwie, najczęściej są bardzo małe i wobec tego niezbyt ustawne. Mogą mieć kształt niewielkiego kwadratu albo wydłużonego prostokąta, co powoduje, że urządzenie ich staje się problematyczne. Nie oznacza to jednak, że urządzenie kuchni w bloku jest bardzo wymagające.

Aby kuchnia mogła zachęcać swoim atrakcyjnym wyglądem do codziennego przygotowywania posiłków, umożliwiała przechowywanie wszystkich sprzętów i produktów spożywczych, a przy tym była łatwa w obsłudze, warto rozpocząć od jej projektu.

Jak zaprojektować kuchnię w bloku?

Bez projektu aranżacja bardzo małej kuchni w bloku może być trudniejsza. Właśnie dlatego warto rozpocząć od jej rozrysowania na kartce albo zastosować dostępne w internecie programy do projektowania wnętrz.

Dzięki projektowi można przetestować różne ustawienia mebli i sprzętów kuchennych, aby wybrać ich najlepszą lokalizację. Projekt może także posłużyć do przetestowania różnych kolorów i materiałów we wnętrzu.

Oczywiście, można również skorzystać z usług biur projektowych, które zapewniają kompleksową obsługę w ramach przygotowania projektu kuchni.

Mała kuchnia w bloku – meble gotowe czy na wymiar?

To bardzo często pojawiające się pytanie. Czy lepiej zdecydować się na meble gotowe czy też zamówić je w zakładzie stolarskim?

Gdy celem jest idealne dopasowanie, warto zdecydować się na kuchnię na wymiar. Wtedy można nie tylko w pełni zagospodarować posiadaną przestrzeń, lecz też dopasować wystrój kuchni w bloku do swojego gustu.

Głównym minusem jest tutaj większy koszt oraz dłuższy czas oczekiwania na otrzymanie mebli.

Jak powiększyć optycznie małą kuchnię w bloku?

Mała kuchnia w bloku nie musi sprawiać klaustrofobicznego wrażenia. Dzięki odpowiednio dobranemu wyposażeniu i aranżacji można uzyskać efekt jej optycznego powiększenia. Oto inspiracje, które warto wziąć pod uwagę:

  • Wybierz białe meble kuchenne lub meble w innym jasnym odcieniu,
  • Zrezygnuj z górnych szafek kuchennych i zamontuj półki,
  • Zamów zabudowę na całą ścianę kuchenną,
  • Zadbaj o dodatkowe oświetlenie, które poprawi estetykę i komfort korzystania z małej kuchni,
  • Na ściany i podłogi wybierz duże płytki,
  • Wybierz meble o lakierowanej, lustrzanej powierzchni.

Comments are closed.